KONST / Litografier / Färglitografi 7292067
*
nr 729 2067
Gunnar Allvar
(1922-2003), Sverige
Färglitografi , Gunnar Allvar (1922-2003), Landskap, motivets mått: 40 x 50
Gunnar Allvar, född 1922 i Enviken, Dalarna, död 2003 i Stockholm, svensk målare, tecknare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 december 2011
kl 17:30:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/11 14:11:18
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gunnar Allvar
Gunnar Allvar, född 1922 i Enviken, Dalarna, död 2003 i Stockholm, svensk målare, tecknare och grafiker.
Läs mer om Gunnar Allvar
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik gunnar allvar landskap landskapsmotiv landskapsmåleri litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:20
-
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:18
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:54
*
Gunnar Allvar
Gunnar Allvar, född 1922 i Enviken, Dalarna, död 2003 i Stockholm, svensk målare, tecknare och grafiker.
Läs mer om Gunnar Allvar
nr 729 2067
Gunnar Allvar
(1922-2003), Sverige
Färglitografi , Gunnar Allvar (1922-2003), Landskap, motivets mått: 40 x 50
Gunnar Allvar, född 1922 i Enviken, Dalarna, död 2003 i Stockholm, svensk målare, tecknare och grafiker.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 300 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 5 december 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 30/11 14:11:18 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gunnar Allvar
Gunnar Allvar, född 1922 i Enviken, Dalarna, död 2003 i Stockholm, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker.Läs mer om Gunnar Allvar
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik gunnar allvar landskap landskapsmotiv landskapsmåleri litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:20 -
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:18 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:54



